Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » Katalog kolektivní » XIII. bienále užité grafiky Brno 1988


        

XIII. bienále užité grafiky Brno 1988

skladem

 

Skladem: 1 ks
typ dokumentu: katalog kolektivní
rok vydání: 1988
jazyk: vícejazyčné
nakladatelství: Moravská galerie v Brně
typografie: Rajlich, Jan
autor textu: Hlušička, Jiří
fotografie: Urbánková, Alena
překladatel: Čech, Vítězslav
skupina: Maviyane project
osobnosti: Kolíbal, Stanislav
tiskárna: Tisk
cena:
100 Kč (4 €) ( Nejsme plátci DPH )

do košíku:
  ks  

Kompletní specifikace

název: XIII. bienále užité grafiky Brno 1988
rok vydání: 1988
typ dokumentu: katalog kolektivní
překladatel: Vítězslav Čech, Dagmar Halasová (1938), Emilie Křižanovská, Emilie Křižanovská, Eva Forstingerová
autor textu: Jiří Hlušička (1929)
typograf: Jan Rajlich (1920), Jan Solpera (1939)
fotografie: Alena Urbánková (1944), Božena Svobodníková, Jan Sovička (1909)
ID zpracování v abartu: 14003

nakladatel: Moravská galerie v Brně
tiskárna: Tisk
počet stran: (4, předsádky), 335, (2), vazba, přebal
počet reprodukcí: 37 b, 439 čb
rozměry: 217 x 168
náklad: 2 500
jazyk: anglický, český, francouzský, německý, ruský,

osobnosti: Stanislav Kolíbal (1925), Marie Filippovová (1938), Eduard Ovčáček (1933), Jiří Šalamoun (1935), Vladimír Komárek (1928), Vladimír Preclík (1929), Jaroslav Šerých (1928), Karel Hruška (1930), František Skála (1956), Václav Bláha (1922), Květa Pacovská (1928), Olga Čechová (1925), Ludmila Jiřincová (1912), Michal Cihlář (1960), Pavel Roučka (1942), Boris Jirků (1955), Karel Vaca (1919), Jaroslav Sůra (1929), Jiří Slíva (1947), Kateřina Černá (1937), Eva Vlasáková (1943), Karel Beneš (1932), Dezider Tóth (Monogramista T.D) (1947), Rastislav Michal (1936), Karel Teissig (1925), Eva Hašková (1946), Alena Laufrová (1952), Emanuel Ranný (1943), Josef Paleček (1932), Zdeněk Ziegler (1932), Jindřich Kovařík (1928), Zdenka Kabátová Táborská (1933), Štěpán Grygar (1955), Radek Pilař (1931), Oldřich Hlavsa (1909), Pavel Sivko (1948), Lumír Šindelář (1925), Vlasta Baránková (1943), Josef Kremláček (1937), Petr Poš (1944), Dušan Kállay (1948), Aleš Najbrt (1962), Eva Natus-Šalamounová (1934), Dagmar Berková (1922), Karel Franta (1928), Václav Houf (1949), Blažej Baláž (1958), Přemysl Rolčík (1922), Veronika Palečková (1962), Jiří Svoboda (1924), Viera Gergeľová (1930), Bohuslav Blažej (1932), Karel Míšek (1945), Pavel Hrach (1947), Jaromír Knotek (1949), Miloslav Fulín (1928), Milan Jaroš (1953), Václav Kučera (1944), Jan Rajlich (1950), Jitka Walterová (1947), Kamila Štanclová (1945), Markéta Prachatická (1953), Zdeněk Netopil (1948), Róbert Brož (1939), Eliška Konopiská (1948), Jiří Fixl (1950), Martin Dyrynk (1941), Dušan Grečner (1944), Blanka Šperková (1948), Bogdan Kršić (1932), Jaroslav Škarohlíd (1925), Denisa Wagnerová (1945), Zdeněk Filip (1930), Ján Meisner (1939), Boris Mysliveček (1948), Svätozár Mydlo (1948), Gabriel Štrba (1932), Roman Cieślewicz (1930), Libuše Knotková (1949), Vladimír Nagaj (1949), Vladislav Rostoka (1948), Anton Stankowski (1906), Ľubomír Krátky (1939), Vladimír Nárožník (1939), František Severa (1924), Miroslav Jiránek (1951), Jan Młodoźeniec (1929), Dušan Šulc (1912), Zoltán Salamon (1938), Daniela Toušová (1949), Klaus Staeck (1938), Vladimír Vimr (1954), Abraham Hadad (1937), Vladimír Machaj (1929), Gert Wunderlich (1933), Zbyněk Weinfurter (1930), Pavol Blažo (1943), Kazumasa Nagai (1929), Lubomír Šedivý (1955), Ľubomír Longauer (1948), Lenka Hrnčířová Vybíralová (1954), Josef Válek (1946), Kamila Soukupová (1961), Viktoria Ban-Jiránková (1952), Alan Fletcher (1931), Tadanori Yokoo (1936), Egbert Herfurth (1944), Roger Bezombes (1913), Borislav Stoev (1927), Stoimen Stoilov (1944), Helmut Schmid (1942), Félix Beltrán (1938), Axel Bertram (1936), Sonja Wunderlich (1935), Holger Matthies (1940), Paul Piech (1920), Milan Pašek (1955), Emma Heinzelmann (1930), Mitsuo Katsui (1931), Kenneth Cato (1946), Jean Larcher (1947), Tino Erben (1933), Reinhart Braun (1926), Dmitrij Bisti (1925), František Hořejš (1947), Hermann Zapf (1918), Hans Ticha (1940), Horst Schuster (1930), Osmo Omenamäki (1940), István Orosz (1951), Kurt Heinemann (1939), Milton Glaser (1929), Charles Goslin (1932), Saul Bass (1920), Paul Davis (1938), Sadik Karamustafa (1946), Olaf Leu (1936), Lanny Sommese (1943), Pieter Brattinga (1931), Marie Dočekalová (1950), Antonio Frasconi (1919), Beatrice Tanaka (1932), Michel Bouvet (1955), Lech Majewski (1947), Seymour Chwast (1931), Kurt Löb (1926), Rolf Harder (1929), Fritz Hofrichter (1936), Dieter Zembsch (1943), Jürgen Spohn (1934), Roberto Dosil (1948), Philip E. Risbeck (1939), Marie Králová Urielová (1957), Chaz Maviyane Davies (1952), Raul Cattelani (1927), Massimo Dradi (1935), Aleksandra Konior (1927), Boris Diodorov (1934), Ahmad Jaffan (1937), Mortezá Momajjez (1935), Keith Murgatroyd (1927), Lorenzo Homar (1913), Vladislav Paskalev (1933), Adrian Young (1944), Thierry Sarfis (1949), Tai-Keung Kan (1942), Akisato Ueda (1944), Ivan Antolčić (1928), Hector Villaverde (1939), Dirk Streitenfeld (1944), Gianfranco Torri (1937), Ikko Tanaka (1930), Yasuyuki Uno (1936), Kijuro Yahagi (1952), Christof Gassner (1941), Roy Cole (1932), Heather Cooper (1945), Keith Cunningham (1929), Frederick Henrion (1914), Dóra Keresztes (1953), Günter Rambow (1938), Ian Bradbery (1918), Werner Schneider (1935), Ján Trojan (1935), Bernado Jesiot (1922), Yutaka Sugita (1930), Blanco Martinez (1947), Alexi Načev (1951), Rumen Skorčev (Skorchev) (1932), Simeon Venov (1933), Erhard Göttlicher (1946), Viktor Permjakov (1947), Daniel Gil (1930), Owen Wood (1929), Rinaldo Cutini (1937), Heiri Steiner (1906), Jiří Štěpán, Uwe Loesch (1943), Vincent Perrottet (1958), Horst de Blaere (1947), Stefan Gruev (1944), Beate Brömse (1946), David Hillman (1943), Mervyn Kurlansky (1936), Gert Dumbar (1940), Noëlle Prinz (1948), Michel Raby (1944), Susanna Vallebona (1954), Shin Tanaka (1946), Herbert Friedel (1943), George Tscherny (1924), Vladimir Čajka (1955), Igor Makarevič (1943), Vitalij Volovič (1928), Vichoke Mukdamanee (1953), Carlos Sapochnik (1944), Marek Jodas (1962), Peter Gyllan (1950), Arthur Geisert (1941), Hermann Kilian (1929), Warren Wilkins (1948), Kiril Gogov (1944), Jean Alessandrini (1942), Arjen F. De Groot (1941), Karina Meister (1945), Jorge Sposari (1952), Filipe Taborda (1956), Vladimir Noskov (1926), Béat Brüsch (1946), Mohie-el-din El-Labbad (1940), Jean Bertrand (1945), Peter Skalar (1941), Andrzej Kot (1946), Kornelius Tarmann (1955), Vilibald Barl (1938), Michail Anikst (1938), Peter Ford (1937), Karol Syta (1931), Malte Martin (1958), Wolfgang Geisler (1935), Rosa Salgado de (1942), Margit Balla (1947), Gustavo Pedroza (1947), Rubem Grilo (1946), Liang Jiang (1932), Jiqing Li (1938), Thomas Kruse (1943), Madhu Chowdhury (1947), David McGrail (1951), Armando Ceste (1942), Warabé Aska (1944), Lázaro Enríquez (1950), Roberto Iglesias (1941), Matthias Gubig (1942), Ino Zimmermann (1925), Ireneusz Parzyszek (1954), Ioan Horvat Bugnariu (1945), Gerhard Lienemeyer (1936), Jurij Ryžik (1936), Tommer Peterson (1949), Eva Pokorny (1949), Elsi Vassdal-Ellis (1952), Karl Duschek (1947), Nikolaj Kalinin (1937), Eugene Hoffman (1933), Kurt Wirth (1917), John Wedlick (1947), José Rueda (1926), Jacques Richez (1918), Geraldo Orthof (1959), Jie Cao (1931), Guizheng Zhang (1939), Martti Mykkänen (1926), Esa Ojala (1948), Sophie Bloch (1953), Arnaud Corbin (1958), Ewa Maruszewska (1953), Robby D´Silva (1932), Adelaide Acerbi (1946), Alberto Locatelli (1933), Bruno Monguzzi (1941), Davide Moretti (1947), Roberto Sambonet (1924), Enrico Sempi (1954), Vezzali (1943), Judith Eyal (1951), Paul Kor (1926), Michael Levin (1955), Iku Akiyama (1947), Shigeo Fukada (1932), Hiroyuki Hayashi (1959), Koji Mizutani (1951), Yukio Ota (1939), Tokiyoshi Tsubouchi (1946), Marija Stupica (1950), Mario Cascante (1956), Arcoiris, Peter Israel (1951), Finn Graff (1938), Junn Paasche-Assen (1946), Americo Silva (1930), Agni Katzourakis (1936), Isolde Monson-Baumgart (1935), Leszek Drzewinski (1951), Artak Bagdasarjan (1962), Valerij Černijevskij (1939), Grigor Chačatrjan (1952), Eugenius Karpavičius (1953), Sergej Safjanov (1956), Ljudmila Tkačenko (1958), Larisa Tynnaja (1962), Amand Doménech (1920), Ursula Hiestand (1936), Isabel Easton (1943), Bob Conge (1939), Gene Federico (1918), Denis Ichiyama (1944), Marvin Jones (1940), George Lenox (1926), Linda Powell (1946), Jan Kohler (1929), Pascal Perrineau, Mihailo Pisanjuk (1934), Jochen Riedel (1946), Helmut Schmidt-Rhen (1936), Quangen Lu (1940), Ziqiang Wu Sheng (1944), Oswaldo Núňez (1949), Iris Brankatschk (1958), Frans Lieshout (1956), Gerhard Scheuchenstuhl (1955), Ousmane Ndiaye (1951), Michael Van de Sand (1945), Andrej Bisti (1953), Viktor Igumencev (1939), Alexandr Konoplev (1943), Chaiyanandha Cha-Umngarm (1947), Yüksel Cetín (1954), Shouyi (Shanyi) Zhang (1930), Colin Forbes (1928), Jacek Miler (1953), Emilia Skupień (1951), Miriam Gonzalez (1948), Katherine Griffiths (1964), Gerben Van der Hoek (1959), Christo Brajkov (1938), Stefan Kovačev, Dunbang Dai (1938), Zhenhun Guo (1931), Yian Zhong (1930), Norman Isaac (1947), Petri Enarvi, Kristian Lindbohm (1953), Anne Casterbert, Pierre Milville (1961), Pierre Sciullo (1961), Pierre Di Sciullo (1961), Pierre Doyonnax, Grapus, Monique Wender (1951), Arun Kalwankar (1956), Mrinal Mitra (1952), Farideh Esfandi (1955), Emanuele Centazzo, Piero De Macchi (1937), Italo Lupi (1934), Luigi Maleto (1930), Vittorio Prina (1956), Michel Kichka (1954), Roni Rehav (1940), Shimon Sandhaus (1946), Hayim Schtayer (1941), Iris Schiller (1955), Iku Hirose (1938), Tadanori Itakura (1944), Shigehisa Kitatani, Okuizumi Motoaki (1936), Maeno Yohichi (1938), Hyunock Kang (1955), Dong Jo Koo, Byung Kwon Oh, Slobodan Ivkov (1959), Ljiljana Manzalović (1948), Jovica Maričić (1955), Jovica Veljović (1954), Michael Bartholomew (1951), Gérard Bochud (1945), Francisco Restrepo, Franklin Hernández, Fernardo Quirós, José Salas (1949), Gérarde Konsbruck (1929), Magda Marton (1931), D. Erdene, Ojuunceceg Purevdagva (1955), Togsojuun Sondom (1954), Peter Becker (1936), Roger Bonnard (1947), Lothar Gabler (1943), Christiane Gottschlich (1943), Peter Hesse (1937), Hildegard Korger (1935), Josef Lange (1929), Dietmar Nieschler (1954), Jens Prockat (1944), Hans-Jörg Sittauer (1940), Hans Booms (1957), Frits Müller (1932), Edo Smitshuijzen (1944), Bjorn Roggenbihl (1947), Adam Kurłowicz (1952), Leszek Wiśniewski (1953), Gerd Hrynasz (1952), Mestiyage Don Gunathillake (1951), Barbara Baumann (1950), Gerd Baumann (1951), Karl Blase (1925), Hilde Fraunberger (1963), Pascale Werckshagen (1959), Regelindis Westphal (1951), Michael Wiesinger (1942), Sergej Alimov (1938), Alexej Bačurin (1946), Alexandr Beskov (1945), Igor Bijcev (1956), Lilija Dinere (1955), Valerij Dmitrjuk (1940), Anatolij Jakovlev, Jurij Jurečko (1957), Elli Jurjev (1936), Sergej Kovalenkov (1939), Anatolij Kudrjavcev (1946), Jurij Ljuškin (1949), Jurij Markov, Bogdan Musijevskij (1955), Vladimir Noskov (1956), A. Pančenko (1946), Juris Petraškevič (1953), Irina Salnikova (1948), Jurij Skovorodnikov (1951), Leonid Tiškov (1953), Jelena Trofimova (1945), Albert Cullére, Nacho Soriano (1955), Xose Torne Saa (1957), Siegfried Odermatt (1926), Rosmarie Tissi (1937), Ali Akdamar (1954), Gladys Di Nápoli Juárez (1939), Robert Appleton (1947), Wilburn Bonnell (1948), Ryszard Boulez (1953), Gerald Cambell (1922), Kit Hinrichs (1941), Richard Isbell (1925), Diana Minisci-Appleton (1945), Louis Ocepek (1942), Paul Ré (1950), Robert Scudellari, Neil Shakery (1935), Susan Skarsgard (1954), Catherine Denvir (1953), David Gentleman (1930), Sarah Van Niekerk (1934)
skupina: Maviyane project, Zanzib´art, Courage
výstavy:
1988/06/15 - 1988/09/25 13. Bienále užité grafiky Brno 1988, Brno (Brno-město), Brno (Brno-město)
1988/06/15 - 1988/09/25 13. Bienále užité grafiky Brno 1988, Uměleckoprůmyslové muzeum, Brno (Brno-město)
1988/06/15 - 1988/09/25 13. Bienále užité grafiky Brno 1988, Dům umění města Brna, Brno (Brno-město)
1988/06/15 - 1988/09/25 13. Bienále užité grafiky Brno 1988, Dům pánů z Kunštátu, Brno (Brno-město)

poznámka: vydala MG ve spolupráci s čs. reklamní agenturou Rapid v Brně
abecední seznam autorů, seznam zemí, autorských kolektivůl, zkratek, přehled cen a uznání z let 1984 a 1986, podmínky účasti doprovodné výstavní akce
katalog zpracoval redakční kolektiv, vedoucí redaktor Karel Holešovský, výkonná redaktorak Marta Sylvestrová
připojen pouze Václav Bláha (1922)

ISID: ISID14003

Další informace o dokumentu

Komentáře

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.