Úvod » Katalog kolektivní » XII. bienále užité grafiky Brno 1986


        

XII. bienále užité grafiky Brno 1986

Mezinárodní výstava propagační grafiky a plakátu

skladem

 

Skladem: 1 ks
typ dokumentu: katalog kolektivní
rok vydání: 1986
nakladatelství: Moravská galerie v Brně
typografie: Rajlich, Jan
autor textu: Hlušička, Jiří
fotografie: Armutidisová, Irena
překladatel: Čech, Vítězslav
místo: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (Akademie výtvarných umění), Varšava (Warszawa)
osobnosti: Lamr, Aleš
tiskárna: Tisk
cena:
100 Kč (4 €) ( Nejsme plátci DPH )

do košíku:
  ks  

Kompletní specifikace

název: XII. bienále užité grafiky Brno 1986
podnázev: Mezinárodní výstava propagační grafiky a plakátu
rok vydání: 1986
typ dokumentu: katalog kolektivní
překladatel: Vítězslav Čech, Dagmar Halasová (1938), Emilie Křižanovská, Emilie Křižanovská, Eva Forstingerová
autor textu: Jiří Hlušička (1929)
typograf: Jan Rajlich (1950)
fotografie: Irena Armutidisová (1956), Alena Urbánková (1944)
ID zpracování v abartu: 27681

nakladatel: Moravská galerie v Brně
tiskárna: Tisk
počet stran: (4, předsádky), 376, vazba, přebal, (12, vložených stran)
počet reprodukcí: 31 b + 455 čb
rozměry: 218 x 168
náklad: 2500
jazyk: anglický, český, francouzský, německý, ruský,

osobnosti: Aleš Lamr (1943), Milan Grygar (1926), Karel Svolinský (1896), Květa Pacovská (1928), Jaroslav Šváb (1906), Karel Vaca (1919), Miloš Ševčík (1939), Jaroslav Sůra (1929), Jiří Slíva (1947), Krištof Kintera (1973), Eva Vlasáková (1943), Joska Skalník (1948), Karel Teissig (1925), Jiří Hadlač (1927), Jaroslav Fišer (1919), Zdeněk Ziegler (1932), Josef Flejšar (1922), Olga Vyleťalová Poláčková (1944), Jan Rajlich (1920), Jan Solpera (1939), Vladimír Rocman (1923), Petr Poš (1944), Pavel Jasanský (1938), Aleš Svoboda (1956), Jana Rožánková (1947), Václav Houf (1949), Jana Budíková (1946), Radomír Leszczynski (1945), Radomír Postl (1939), Bohuslav Blažej (1932), Stanislav Kovář (1921), Karel Míšek (1945), Pavel Hrach (1947), Jan Jiskra (1949), Milan Jaroš (1953), Ivan Štěpán (1937), Václav Sokol (1938), Oldřich Pošmurný (1942), Eliška Konopiská (1948), Vladimír Ambroz (1952), Adam Hoffmeister (1953), Zdeněk Filip (1930), Ján Meisner (1939), Zdeněk Světlík (1932), Boris Mysliveček (1948), Bohumil Franc (1944), Josef Odráška (1945), Zdeněk Vlach (1942), Vladislav Rostoka (1948), Jan Kovář (1948), Michal Burda (1952), Dušan Ždímal (1945), Sándor Pinczehelyi (1946), Jan Młodoźeniec (1929), Jan Schmid (1936), Dušan Junek (1943), František Kraus (1923), Čestmír Pechr (1926), Zbyněk Kočvar (1950), Miloslav Kolář (1943), Zoltán Salamon (1938), Josef Kadula (1920), Ján Zavarský (1948), Klaus Staeck (1938), Josef Hamza (1949), Dagmar Kučerová Lanatová (1952), Richard Maršák (1951), Vladislav Najbrt (1936), Gert Wunderlich (1933), Zbyněk Weinfurter (1930), Kazumasa Nagai (1929), Lubomír Šedivý (1955), Ľubomír Longauer (1948), Josef Válek (1946), Vladimír Sobolevič (1928), Karol Rosmány (1937), Adela Jakabová (1945), Egbert Herfurth (1944), Roger Bezombes (1913), Jaroslav Chadima (1951), Josef Malý (1947), Helmut Schmid (1942), Axel Bertram (1936), Sonja Wunderlich (1935), Božidar Ikonomov (1943), Paul Piech (1920), Jarmila Tvrzníková (1946), Milan Pašek (1955), Jean Larcher (1947), Tino Erben (1933), Reinhart Braun (1926), Tapani Aartomaa (1934), István Orosz (1951), Andrzej Pagowski (1953), Kurt Heinemann (1939), Mengü Ertel (1931), Charles Goslin (1932), Waldemar Świerzy (1931), Saul Bass (1920), Tomáš Písecký (1943), Evžen Jecho (1945), Sadik Karamustafa (1946), Erkki Ruuhinen (1943), Olaf Leu (1936), Lanny Sommese (1943), Zdeněk Pavézka (1942), Petr Svítil (1953), Gerd Leufert (1914), Michel Bouvet (1955), Alex Jordan (1947), Lech Majewski (1947), Kurt Löb (1926), Jürgen Spohn (1934), Roberto Dosil (1948), Louis le Brocquy (1916), Dan Jonsson (1933), Philip E. Risbeck (1939), Imrich Vaško (1958), Zdeněk Kondelík (1928), François Fabrizi (1948), Chaz Maviyane Davies (1952), Henryk Tomaszewski (1914), Raul Cattelani (1927), Massimo Dradi (1935), Ludmil Čechlarov (1938), Aleksandra Konior (1927), João Machado (1942), Wolf Magin (1927), Ahmad Jaffan (1937), Ben Bos (1930), Keith Murgatroyd (1927), Jozef Dóka ml. (1948), Thierry Sarfis (1949), Daphne Duijvelshoff (1942), Tai-Keung Kan (1942), Dirk Streitenfeld (1944), Gianfranco Torri (1937), Yasuyuki Uno (1936), Kijuro Yahagi (1952), Christof Gassner (1941), Helmut Brade (1937), Georgij Kovenčuk (1933), Peter Kneebone (1923), U. Sato (1935), Alain Le Quernec (1944), Tadeusz Piechura (1948), Wim Verboven (1944), Éva Kémny (1929), Frederick Henrion (1914), Dóra Keresztes (1953), Kari Piippo (1945), Leyla Uçansu (1948), Rolf Müller (1899), Günter Rambow (1938), Ian Bradbery (1918), Werner Schneider (1935), Todor Vardžiev (1943), Martine Loyau (1947), Ebrahim Haghighi (1949), Shozo Murase (1935), Ralitza Stanoeva (1940), László Sós (1922), Harry Alden (1929), Renate Herfurth (1943), Tadeusz Lewandowski (1941), Daniel Gil (1930), Bill Bundzak (1922), Marcel Jacno (1904), Rinaldo Cutini (1937), Ferenc Töreky (1922), Tadeusz Jodłowski (1925), Keith Godard (1938), Dušan Voštenák (1954), Ivan Köhler (1944), Kurt Weidemann (1935), Ricardo Lins (1955), Takeo Yao (1931), Stefan Gruev (1944), Pierre Bernard (1942), Gérard Paris (1943), Noëlle Prinz (1948), Michel Raby (1944), Susanna Vallebona (1954), Shin Tanaka (1946), John Sorbie (1928), Vladimir Čajka (1955), Vichoke Mukdamanee (1953), Carlos Sapochnik (1944), Vladimír Vološin (1956), Kenzo Nakagawa (1947), Péter Pócs (1950), Feliks Büttner (1940), Jochen Fiedler (1936), Michał Kłiś (1945), Milan Šára (1937), Petr Otradovec (1950), Peter Gyllan (1950), Warren Wilkins (1948), Hertwig Burchard (1920), Jorge Sposari (1952), Nikola Nikolov (1943), Jordan Petrov (1933), Dimiter Tasev (1937), Filipe Taborda (1956), David King (1943), Ivan Dvoršak (1934), Gábor Gyárfás (1946), Erhard Grüttner (1938), Klaus Lemke (1936), Andrzej Kot (1946), Gerhard Voigt (1926), Horst Wendt (1933), Kornelius Tarmann (1955), Gerd Kehrer (1939), Michail Anikst (1938), Walter Jule (1940), Jutta Damm Fiedler (1937), Jakub Erol (1941), Michail Avvakumov (1938), Boris Trofimov (1940), Gottfried Keller (1946), Bob Coonts (1936), M. Nedo (1926), Ladislav Němeček (1944), Sudarshan Dheer (1936), Wolfgang Geisler (1935), Gregie de Maeyer (1951), Alfredo Aquino (1953), Hideo Toyomasu (1931), Alberto Blanco (1955), Rafael Enriquez (1947), Thomas Kruse (1943), Madhu Chowdhury (1947), David McGrail (1951), Armando Ceste (1942), Ioan Horvat Bugnariu (1945), Gerhard Lienemeyer (1936), Tommer Peterson (1949), Elsi Vassdal-Ellis (1952), Kamen Popov (1947), Gianni Bortolotti (1937), Armando Testa (1917), Takashi Akiyama (1952), Masuteru Aoba (1939), Keiji Sugita (1943), Władysław Pluta (1949), Timotei Nadaşan (1958), Günther Kieser (1930), Olga Biantovskaja (1941), Alexandr Faldin (1953), Gunars Kirke (1926), Santiago Pol (1945), Svatoslav Pecka (1956), Eugene Hoffman (1933), Marian Nowiński (1944), Raúl Shakespear (1947), Ronald Shakespear (1941), Paraškev Feredžanov (1943), Martti Mykkänen (1926), Esa Ojala (1948), Robby D´Silva (1932), Adelaide Acerbi (1946), Alberto Locatelli (1933), Koji Mizutani (1951), Arcoiris, Heinz Handschick (1931), Americo Silva (1930), Marat Beljajev (1932), Jefim Cvik (1935), Jevgenij Dobrovinskij (1944), Aleksandr Šumilin (1938), Leszek Drzewinski (1951), Valerij Černijevskij (1939), Eugenius Karpavičius (1953), Ursula Hiestand (1936), Gene Federico (1918), Stefan Borisov (1921), Božidar Jonov (1942), Filip Maleev (1942), Dušan Jovanovič (1952), Jyrki Markkanen, Yukio Kanise (1934), Shigeo Okamoto (1934), Peter Škerlavaj (1944), Katja Zelinka (1946), Antonio Pérez (1941), Kálmán Molnár (1943), Michael Anker (1957), Koos Staal (1951), Antoni Kowalski (1957), Elżbieta Procka (1947), Roland Altmann (1925), Jevgenij Arbeněv (1942), Vytautas Kaušinis (1930), Galina Korbut, Viktor Kundyšev (1933), Laimonis Šéngergs (1947), Olga Volkova (1943), Gunars Zemgals (1934), Ibrahim Salahi (1930), Walter Allner (1909), Róbert Němeček (1957), Zbyněk Houška (1956), Sergio López-Sagua (1953), Fumihiko Enokido (1946), Kenya Hara (1958), Yutaka Hasegawa (1933), Jürgen Schumann (1935), Dieter Urban (1938), Dean Morris (1958), Barbara Redmond (1950), Henri Telfer (1927), Ron Kambourian (1940), Johnny Bekaert (1949), Carlos Boidin (1954), Jean-Michel Folon (1934), Philippe Moins (1956), Tilde van Uytven (1953), Veerle Wenes (1956), Juan Duran (1947), Ruhi Hamid (1956), Carlos Härle (1939), Mário Narita (1957), Francesc Petit (1934), Celso Silva da Silva (1953), Luis Trimano (1943), Grigor Angelov (1941), Maja Bujuklijska (1950), Georgi Danovski (1935), Slav Daskalov (1956), Georgi Dobroslavov (1943), Stojan Gančev (1954), Gančo Ganev (1944), Veni Kantardžieva (1940), Krasimir Krstev (1954), Mariana Minkovska (1951), Todov Mitov (1943), Todor Paunov (1954), Stefanov Petrov (1949), Alexandrov Radoslavov (1943), Ani Ralčeva (1941), Dimko Uzunov (1956), Georgi Velev (1942), Velko Velkov (1947), Peter Bysted, Edison Ong (1958), Jukka Aalto (1960), Juha Markula (1960), Markko Taina (1962), Tiina Paju (1959), Kimmo Sirén (1960), Heli Hiltunen (1960), Anneli Paavilainen (1951), Pentti Pilve (1944), Jorma Pulkkanen (1953), Kyllikki Salminen (1940), Matti Sivonen (1941), Reijo Ström (1940), Bernard Fournier (1949), Guy Mocquet (1945), Jean Widmer (1929), Tony Cisse (1959), Arjunkumar Gajjar (1940), Dariush Mokhtari, Saulo Bambi (1958), Gelsomino d'Ambrosio (1948), Cristiana Erbetta (1961), Pino Grimaldi (1948), Luciano Padovani (1946), Celestino Pantaleoni (1948), Bonifacio Pontonio (1948), Andrea Rauch (1948), Stefano Rovai (1958), Andrea Rovatti (1953), Makoto Asakura (1954), Douglas Doolittle (1952), Susumu Endo (1933), Masakuni Fujikake (1956), Tatsushi Hariya (1952), Hirokatsu Hujikata (1941), Masaki Hisatani (1940), Naohiko Hoshino (1960), Yoriko Chiba (1941), Hiroyasu Itoh (1951), Takashi Kameyama (1934), Shuzo Kato (1948), Takumi Kato (1942), Yoshihiro Kobayashi (1958), Yoshikatsu Kosakai (1941), Akira Matsuchi (1957), Takaharu Matsumoto (1942), Shigenobu Nagaishi (1944), Katsu Nakajima (1954), Tadahiko Ogawa (1943), Keijiro Ozumi (1926), Yutaka Sasaki (1952), Tadashi Sato (1957), Yoshio Sato (1933), Tsutomu So (1944), Yoshitake Sugimoto (1944), Yoshinori Takanokura (1935), Susumu Tsujinaka (1954), Shigeichi Umemura (1952), Misako Watanabe (1959), Kazuo Yamamoto (1947), Kimitake Yamamoto (1941), Hidemichi Yamao (1937), Edi Berk (1954), Marlena Humek (1934), Predrag Spasojević (1959), Peter Vernik (1944), Daniel Charron (1958), Fernando Medina (1945), Frédéric Metz (1944), Armando Alonso (1922), María Haya (1944), Gracia Lázaro (1942), Rogelio López (1953), Ramón Malián (1952), Faustino Pérez (1940), Paúl Pina (1950), Raúl Plasencia (1952), Ricardo Reymena (1946), Concepción Robinson (1951), Santos Toledo (1950), José Villa (1939), József Árendás (1946), Krzysztof Ducki (1957), Attila Fodor (1952), Imre Halmos (1952), Gábor Homolya (1956), István Kulinyi (1945), Joaquin Sierra, Cultemin Munchdžin (1953), Sodnom Sodnomceren, Dormg Žadamba, Anke Baltzer (1940), Meinhard Bärmich (1952), Eleonore Binder (1943), Karl Drescher (1936), Lothar Freund (1930), Renate Gaulke (1940), Jürgen Haufe (1949), Manfred König (1934), Anne Martin (1941), Klaus Martin (1944), Jürgen Mesik (1945), Klaus Rähm (1937), Andreas Wallat (1954), Guntram Walther (1950), Dido Van den Broek (1960), Arlette Brouwers (1956), Aad van Dommelen (1956), Ben Faydherbe (1958), Bart de Groot (1948), Reynoud Homan (1956), Joost Klinkenberg (1952), Guus Rijven (1947), Titia Schoenaker (1960), Marcel Speller (1948), Peter Thielen (1947), Bert Timmerman (1947), André Toet (1950), Wout de Vringer (1959), Joke Zeigelaar (1943), Vladimir Antonov (1949), Trygve Foss (1938), Stasys Eidrigiewicz (1949), Sławomir Iwański (1947), Jarosław Jasiński (1940), Witold Michorzewski (1948), Andrzej Nowaczyk (1945), Alicja Szubert (1939), Stanislaw Wieczorek (1943), Jorge Garizo do Carmo (1924), Richard Donhauser (1940), Alois Jesner (1956), Anastasios Pavlopoulus (1955), Fritz Dommel (1938), Thomas Hoch (1952), Petra Homeyer (1957), Hans-Joachim Hummel (1952), Thomas Huther (1956), Inge Pepe (1937), Michael van de Sand (1945), Günter Schmidt (1945), Rolf Staeck (1943), Thomas Steinkämper (1957), Nina Steinmann (1947), Winfried Symanzik (1953), Grażyna Drzewinska (1951), Jadwiga Drzewinska (1954), Klaus Kroh (1952), Valerij Akopov (1938), Nikolaj Andrejevič (1944), Nikolaj Babuškin (1950), Felix Braslavskij, Alexandr Čancev (1949), Taťjana Černova (1958), Vasilij Ďjakonov (1923), Romas Dubonis (1956), Vladimír Fekljajev (1947), Viktor Filippov (1946), Janis Galdinš (1941), Gintaras Gesevičius (1952), Vera Golubeva (1946), Jevgenij Gor (1951), Ramiz Gusejnov (1940), Kęstutis Gvalda (1927), Margus Haavamägi (1959), Juhan-Edvard Illend (1943), Viktor Jakovlev (1959), Villu Järmut (1948), Pjotr Jertov, Vilen Karakašev (1935), Ivan Karkelanov (1940), Enn Kärmas (1943), Liana Karpavičiene (1954), Jüri Kass (1956), Andrej Kirejev (1960), Irina Kirejeva (1959), Vladimir Kirjuchin, Anatolij Klemencov (1954), Pranas Klinavičius (1947), Galina Koňachina (1947), F. Kyssa, Alexandr Lemberskij (1926), Vladimir Lesňak (1949), Lilija Levšunova (1934), Miron Lukjanov (1936), Igor Majstrovskij (1950), Alexandr Nikolskij (1943), Natalja Pomjanskaja (1947), Rita Rozyté (1943), Alexandr Segal (1956), Vladimir Semenichin (1956), German Serebrjakov (1943), Taťjana Suchomlinova (1947), Vitalij Šosťa (1942), Oleg Tarasenko (1947), Irina Titova (1948), Jonas Varnas (1937), Astrida Žilinskaite (1935), Vladimir Žuk (1938), Abdulahi Mohamed (1951), Gert Jacobson (1943), Kari Palmqvist (1948), Michael Baviera (1946), Stephan Bundi (1950), Hector Conte (1933), Wayne Gibb (1947), Hoi Chu (1947), Ron Miriello (1953), Minoru Morita (1943), Franz-Jakob Werner, Colin Jackson (1955), Lesley Keen (1953), Herman Lelie (1956), Glen Marlow, Hugh Marshall (1931), Ha Huy, Van Huynh (1921), Huy Le (1933), Thanh Le (1925), Thanh Le Van (1954), Xuan Luong (1951), Minh Ngo (1962), Cong Nguyen (1930), Dang Nguyen (1946), Hiep Nguyen (1936), Minh Nguyen, Minh Nguyen (1955), Phuong Nguyen, Xuan Nguyen (1932), Hai Nguyen (1947), Mai Tran (1931), The Tran (1956), Tám Tran (1950), Thuc Tran (1933), Tuan Trinh, Kim Vuong (1958), Sarah Danes, Navin Nagak, Eduardo Muñoz Bachs (1937)
místo: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (Akademie výtvarných umění), Extrastudio, Nippon Design Center, Total Design, Aalto Jukka & Co., Karakašev Vilen & Co., Studio Bubblan, Cubola Productions, Saul Bass / Herb Yager & Assoc., Akopov Valerij & Co., Grapus, SO - KY, Banks & Miles Designers, Rambow/Lienemeyer/van de Sand, Wilkins & Peterson Graphic Design, ADSEK, Maviyane Project, Studio Segno, Graphiti, Scritto N. V., Arcoiris, Persistent Vision Animation Studio, Trio Drzewinski
výstavy:
1986/06/18 - 1986/09/21 12. bienále užité grafiky Brno 1986 / 12 Biennale of Graphic Design Brno 1986, Moravská galerie v Brně, Brno (Brno-město)
1986/06/18 - 1986/09/21 12. bienále užité grafiky Brno 1986 / 12 Biennale of Graphic Design Brno 1986, Dům umění města Brna, Brno (Brno-město)
1986/06/18 - 1986/09/21 12. bienále užité grafiky Brno 1986 / 12 Biennale of Graphic Design Brno 1986, Dům pánů z Kunštátu, Brno (Brno-město)

poznámka: Moravská galerie v Brně 1986, 59-006-86 MK ČSR

ISID: ISID27681

Další informace o dokumentu

Komentáře

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.