Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » Katalog kolektivní » XI. Bienále užité grafiky Brno 1984


        

XI. Bienále užité grafiky Brno 1984

Mezinárodní výstava ilustrace a knižní grafiky

skladem

 

Skladem: 1 ks
typ dokumentu: katalog kolektivní
rok vydání: 1984
jazyk: vícejazyčné
nakladatelství: Moravská galerie v Brně
typografie: Flejšar, Josef
autor textu: Hlušička, Jiří
fotografie: Staněk, Oldřich
překladatel: Čech, Vítězslav
skupina: Čestné předsednictvo 11. Bienále užité grafiky Brno 1984
osobnosti: Born, Adolf
tiskárna: Tisk
cena:
150 Kč (6 €) ( Nejsme plátci DPH )

do košíku:
  ks  

Kompletní specifikace

název: XI. Bienále užité grafiky Brno 1984
podnázev: Mezinárodní výstava ilustrace a knižní grafiky
rok vydání: 1984
typ dokumentu: katalog kolektivní
překladatel: Vítězslav Čech, Dagmar Halasová (1938), Emilie Křižanovská, Emilie Křižanovská, Eva Forstingerová
autor textu: Jiří Hlušička (1929)
typograf: Josef Flejšar (1922), Jan Rajlich (1950)
fotografie: Oldřich Staněk (1914), Alena Urbánková, Irena Žáčková
ID zpracování v abartu: 13550
IC Národní knihovny: cnb000020808

nakladatel: Moravská galerie v Brně
tiskárna: Tisk, Crystalex
počet stran: 352, vazba, přebal + (6 příloha + plakát)
počet reprodukcí: 458 čb, 28 b
rozměry: 213 x 175
náklad: 2 500
jazyk: anglický, český, francouzský, německý, ruský,

osobnosti: Adolf Born (1930), Josef Liesler (1912), Stanislav Kolíbal (1925), Milan Grygar (1926), Ota Janeček (1919), Cyril Bouda (1901), Jiří Šalamoun (1935), Vladimír Komárek (1928), Karel Svolinský (1896), Jaroslav Šerých (1928), Karel Hruška (1930), Václav Bláha (1922), Květa Pacovská (1928), Olga Čechová (1925), Ludmila Jiřincová (1912), Dana Puchnarová Štormová (1938), Albín Brunovský (1935), Pavel Roučka (1942), Boris Jirků (1955), Karel Vaca (1919), Jindřich Růžička (1947), Jaroslav Sůra (1929), Jiří Slíva (1947), Eva Bednářová (1937), Kateřina Černá (1937), Eva Vlasáková (1943), Karel Beneš (1932), Rastislav Michal (1936), Joska Skalník (1948), Karel Teissig (1925), Eva Hašková (1946), Alena Laufrová (1952), Josef Paleček (1932), Zdeněk Ziegler (1932), Alex Beran (1923), Jindřich Kovařík (1928), Zdenka Kabátová Táborská (1933), Štěpán Grygar (1955), Radek Pilař (1931), Oldřich Hlavsa (1909), Pavel Sivko (1948), Josef Týfa (1913), Markéta Králová (1952), Lumír Šindelář (1925), Vlasta Baránková (1943), Jan Solpera (1939), Josef Kremláček (1937), Blanka Votavová Buková (1933), Vladimír Rocman (1923), Petr Poš (1944), Aleš Najbrt (1962), Alois Mikulka (1933), Miloslav Jágr (1927), Eva Natus-Šalamounová (1934), Dagmar Berková (1922), Stanislav Duda (1921), Milan Erazim (1946), Rostislav Vaněk (1945), Karel Franta (1928), Václav Houf (1949), Jozef Baláž (1923), Clara Istlerová (1944), Přemysl Rolčík (1922), Jiří Svoboda (1924), Bohuslav Blažej (1932), Karel Míšek (1945), Vratislav Hlavatý (1934), Pavel Hrach (1947), Jan Jiskra (1949), Miloslav Fulín (1928), Milan Jaroš (1953), Jan Rajlich (1950), Jitka Walterová (1947), Eugénia Lehotská (1943), Božena Kjulleněnová Dvořáková (1944), Michal Brix (1946), Valentin Popov (1947), Markéta Prachatická (1953), Zdeněk Netopil (1948), Oldřich Pošmurný (1942), Jiří Fixl (1950), Dušan Grečner (1944), Bogdan Kršić (1932), Jaroslav Škarohlíd (1925), Denisa Wagnerová (1945), Marcel Dúbravec (1948), Ján Meisner (1939), Jaroslav Krouz (1923), Boris Mysliveček (1948), Jiřina Kaplická (1901), Svätozár Mydlo (1948), Gabriel Štrba (1932), Ladislav Rada (1929), Roman Cieślewicz (1930), Libuše Knotková (1949), Vladimír Nagaj (1949), Vladislav Rostoka (1948), Anton Stankowski (1906), Ľubomír Krátky (1939), František Severa (1924), Miroslav Jiránek (1951), Jan Młodoźeniec (1929), Ondrej Zimka (1937), Otakar Karlas (1956), Otto Ľupták (1935), Dušan Šulc (1912), Zbyněk Kočvar (1950), Zoltán Salamon (1938), Karel Aubrecht (1956), Ľuba Končeková (1942), Petr Skácel (1924), Vladimír Vimr (1954), Vladislav Najbrt (1936), Vladimír Machaj (1929), Gert Wunderlich (1933), Zbyněk Weinfurter (1930), Kazumasa Nagai (1929), Jiří Novotný (1946), Ľubomír Longauer (1948), Josef Válek (1946), Viktoria Ban-Jiránková (1952), Shigeo Fukuda (1932), Vasil Miovski (1938), Adela Jakabová (1945), Tadanori Yokoo (1936), Egbert Herfurth (1944), Roger Bezombes (1913), Stoimen Stoilov (1944), Helmut Schmid (1942), Félix Beltrán (1938), Axel Bertram (1936), Sonja Wunderlich (1935), Holger Matthies (1940), Hans Hillmann (1925), Vladimír Wimmer (1939), Henry Steiner (1934), Paul Piech (1920), Emma Heinzelmann (1930), Mitsuo Katsui (1931), Kenneth Cato (1946), Jean Larcher (1947), Tino Erben (1933), František Hořejš (1947), Hermann Zapf (1918), Hans Ticha (1940), Horst Schuster (1930), Osmo Omenamäki (1940), Yeu-Ting Kwong (1922), István Orosz (1951), Karl-Georg Hirsch (1938), Kurt Heinemann (1939), Mengü Ertel (1931), Charles Goslin (1932), Saul Bass (1920), Paul Davis (1938), Eugeniusz Józefowski (1956), Sadik Karamustafa (1946), Lanny Sommese (1943), Pieter Brattinga (1931), Antonio Frasconi (1919), Gerd Leufert (1914), Beatrice Tanaka (1932), Bruno Pfäffli (1935), Kurt Löb (1926), Rolf Harder (1929), Klaus Ensikat (1937), Fritz Hofrichter (1936), Dieter Zembsch (1943), Jürgen Spohn (1934), Roberto Dosil (1948), Louis le Brocquy (1916), Dan Jonsson (1933), Philip E. Risbeck (1939), Marie Králová Urielová (1957), Leo Bednárik (1938), Walter Tafelmaier (1935), François Fabrizi (1948), Chaz Maviyane Davies (1952), Raul Cattelani (1927), Tomi Ungerer (1931), Toňa Goranova (1949), Wim Crouwel (1928), Massimo Dradi (1935), João Machado (1942), Boris Diodorov (1934), Ben Bos (1930), Rolf-Felix Müller (1932), Keith Murgatroyd (1927), Anna Kubů (1951), Walter Schiller (1920), Vladislav Paskalev (1933), Claude Verne (1932), Jane Muus (1919), Adrian Young (1944), Thierry Sarfis (1949), Daphne Duijvelshoff (1942), Akisato Ueda (1944), Ivan Antolčić (1928), Hector Villaverde (1939), Val Munteanu (1927), Dirk Streitenfeld (1944), Ruth Hürlimann (1939), Gabriel Ellison (1930), Gianfranco Torri (1937), Ikko Tanaka (1930), Yasuyuki Uno (1936), Kijuro Yahagi (1952), Christof Gassner (1941), Kjell Anderson (1935), Mario Gallardo (1937), Irena Velková (1951), Georgij Kovenčuk (1933), Heather Cooper (1945), Klaus Wittkugel (1910), Keith Cunningham (1929), Dóra Keresztes (1953), Aleksandar Pajvančić-Alex (1940), Kurt Weidemann (1922), Dóra Maurer (1937), Günter Rambow (1938), Ivan Dimov (1943), Stephen Cole (1949), Ján Trojan (1935), Bernado Jesiot (1922), Todor Vardžiev (1943), Martine Loyau (1947), Ebrahim Haghighi (1949), Yusaku Kamekura (1915), Shozo Murase (1935), Yutaka Sugita (1930), Blanco Martinez (1947), Judit Dános (1952), Tibor Helényi (1946), György Kemény (1926), Harry Alden (1929), Renate Herfurth (1943), Erhard Göttlicher (1946), Viktor Permjakov (1947), Valerij Vasiljev (1944), Daniel Gil (1930), Carlos Miguel Palleiro (1945), Bill Bundzak (1922), Marcel Jacno (1904), Owen Wood (1929), Nikolaj Popov (1938), Václav Rytina (1945), Evgeni Klinčarov (1926), Horst de Blaere (1947), Noëlle Prinz (1948), Michel Raby (1944), Susanna Vallebona (1954), Shin Tanaka (1946), Enric Huguet (1928), Ken Kendrick (1950), John Sorbie (1928), Vitalij Volovič (1928), Vichoke Mukdamanee (1953), Carlos Sapochnik (1944), Matti Waskilampi (1940), Kenzo Nakagawa (1947), Elźbieta Murawska (1939), Vladimír Lutterer (1935), Hermann Kilian (1929), Warren Wilkins (1948), Kiril Gogov (1944), Todor Popov (1931), Jean Alessandrini (1942), Arjen F. De Groot (1941), Karina Meister (1945), Jafar Islah (1946), Hajnal Bogdán (1938), István Kiss (1951), Uwe Häntsch (1949), Dieter Heidenreich (1944), Vasile Olac (1936), Pavlos Valassakis (1925), Vjačeslav Begidžanov (1944), Vladimir Noskov (1926), Anatolij Smirnov (1939), Béat Brüsch (1946), Gary Viskupic (1944), David King (1943), Boris Trofimov (1940), Bob Coonts (1936), Diether Schmidt (1951), Heinz Hellmis (1935), Miodrag Nedeljković (1927), Nuria Quevedo (1938), Karol Syta (1931), Juraj Linzboth (1930), Miguel Kohler-Jan (1929), Rubem Grilo (1946), Liang Jiang (1932), Jiqing Li (1938), Thomas Kruse (1943), Madhu Chowdhury (1947), David McGrail (1951), Armando Ceste (1942), Antonio Grass (1937), Warabé Aska (1944), Lázaro Enríquez (1950), Roberto Iglesias (1941), Matthias Gubig (1942), Ino Zimmermann (1925), Ireneusz Parzyszek (1954), Ioan Horvat Bugnariu (1945), Gerhard Lienemeyer (1936), Jurij Ryžik (1936), Tommer Peterson (1949), Eva Pokorny (1949), Elsi Vassdal-Ellis (1952), Charo Núňez de Patrucco (1942), Riitta Nelimarkka (1948), Elvira Vigna (1947), Borislav Ljubičić (1945), Karl Duschek (1947), Svatoslav Pecka (1956), Jutta Mirtschin (1949), Miluše Oravcová (1955), Józef Wilkoń (1930), Vasil Jončev (1916), Olga Jončeva (1919), Hideo Ichikawa (1939), Masaqui Yamada (1943), Jelena Grujičić (1952), Sarah Gersovitz (1920), Eladio Rivadulla Martinez (1923), György Oláh (1946), Adrian Ionescu (1928), Wolfgang Freitag (1936), Nikolaj Gnatčenko (1947), Gennadij Troškov (1947), Robby D´Silva (1932), Isolde Monson-Baumgart (1935), Susanne Bohdal-Lang (1951), Viliam Znášik (1950), Inna Entina (1957), Alexandãr Poplilov (1916), Herbert Friedl (1942), Crescencia Zelenák (1922), Walter Allner (1909), Nikolaj Alexandrov (1952), Dušan Nágel (1949), Helmut Schmidt-Rhen (1936), Quangen Lu (1940), Ziqiang Wu Sheng (1944), Oswaldo Núňez (1949), Iris Brankatschk (1958), Frans Lieshout (1956), Gerhard Scheuchenstuhl (1955), Ousmane Ndiaye (1951), Michael Van de Sand (1945), Andrej Bisti (1953), Viktor Igumencev (1939), Alexandr Konoplev (1943), Chaiyanandha Cha-Umngarm (1947), Yüksel Cetín (1954), Žeko Alexiev (1945), Bogdan Mavrodinov (1942), Temenmužka Stoeva (1934), Sergio López-Sagua (1953), Fumihiko Enokido (1946), Kenya Hara (1958), Yutaka Hasegawa (1933), Jürgen Schumann (1935), Dieter Urban (1938), Irina Guseva (1936), Dean Morris (1958), Barbara Redmond (1950), Olle Eksell (1918), Jorge Canale (1948), Oswaldo Miranda (1948), Zoran Ivanović (1953), Karl-Heinz Lange (1929), Alina Goljachovskaja (1927), Ruedi Rüegg (1936), Lev Saksonov (1929), Regine Schulz (1944), Fred Troller (1930), Reha Yalnizcik (1950), Shouyi (Shanyi) Zhang (1930), Shyqri Nimani (1941), Scott Thornley (1943), Bülent Erkmen (1947), Rui de Oliveira (1942), Sunil Jayaweera (1930), Abdulahi Mohd-Eltaieb (1955), Alojzy Balcerzak (1930), András Felvidéki (1946), Miroslav Maršálek (1952), Norman Isaac (1947), Waldemar Andrzejewski (1934), Oleg Děrgačov (1961), Jan Heydrich (1926), George Sadek (1928), Eberhard Kahle (1936), Antonio Jorge Gumbe (1959), Ian Bradbery (1931), Marcelo Cipis (1959), Bruno Liberati (1949), Todor Panaiotov (1927), Xinzhi Cao (1917), Dacai Fan (1942), Yu Han (1938), Sanchuan Hua (1930), Conghe Chen (1933), Ming Ke (1924), Qinxue Li (1943), Huaisu Mao (1926), Tun-Pang Tai (1938), Long Qin (1939), Xiaoming Wang (1954), Zhaoda Wang (1943), Zenshi Xu (1937), Zhong Yan (1930), Cizhong Zhang (1924), Kay Holm (1941), Alpo Lahtinen (1944), Sirkka-Liisa Lonka (1943), Pírjo Repo-Ronkainen (1954), Jean Claverie (1946), Dorothée Duntze (1960), Jean-Marie Renard (1950), Marion Andrews (1952), Egidio Bonfante (1922), Serena Ciai (1938), Kenji Ito (1915), Yoshiro Kato (1948), Yoshihisa Kimura (1950), Tatsumi Kuwahara (1935), Satoshi Morikami (1953), Kumiko Nagasaki (1947), Hiroyasu Nobuyama (1948), Taketoshi Wakamoto (1956), Stipe Brčić (1948), Selim Dobruna (1947), Jorge D. Frascara (1939), David Consuegra (1939), Bladimir Gonzáles Linares (1948), Rita Gutierrez (1940), Lazaro Hondares (1943), Ramón Martínez Escanaverino (1951), Armando Millares Blanco, Carlos G. Rubido Morales (1940), Rafael Zarza González (1944), István Faragó (1945), Tamás Felsmann (1956), Simon Koppány (1943), Gyula Mayer (1942), Sándor Rácmolnár (1960), Péter Virágvölgyi (1948), László Zsótér (1945), Iris Arco, Felipe Covarrubias, Mauro Kunst (1930), John Muafangejo (1943), Gerhard Bunke (1946), Gabine Heinze (1952), Dietmar Kunz (1945), Burckhard Labowski (1943), Hans-Joachim Petzak (1945), Ulrich Reuter (1936), Wolfgang Wuerfel (1932), Elizabeth Betanova (1954), Haig David-West (1946), Reidar Gjörven, Hans Nusslé (1931), Kristian Ystehede (1940), Andrzej Barecki (1952), Jósef Kaczmarczyk (1922), Tadeusz Pietrzyk (1933), Marian Sztuka (1933), Helga Lauth (1936), Denisa Maşek-Şerban (1952), Dodi Teodorescu-Romanaţi (1955), Max Bollwage (1927), Ferdinay H. Duman (1948), Thomas Elsner (1956), James R. Nitsch (1952), Peter Jürgen Wilhelm (1940), Sergej Barchin (1938), Garif Šaripovič Basyrov (1944), Jurij Bažanov (1928), Jurij Čaryšnikov (1947), Olga Davydova (1957), Sergej Gološčapov (1955), Enver Izetov (1955), Alexandr Julikov (Yulikov) (1943), Mark Kljačko (1924), Vladimír Kolyvanov (1953), Jurij Konnov (1941), Galina Lukaševič (1942), Andrej Markevič (1949), Boris Něpomňaščij (1945), Julij Perevezencev (1938), Vasilij Těreščenko (1947), Taťjana Tolstaja (1929), Arkadij Trojanker (1937), Michail M. Zlatkovskij (1944), Ramón Gonzales Teja (1951), Eulália Sariola (1944), Laurent Cocchi (1955), Josef Müller-Brockmann (1914), Celestino Piatti (1922), Beysun Gokcin (1949), Barbara Luther Cash (1930), Alexandru Preiss (1952), Allen Sheets (1951), Lesley Strother (1955), Martin Joffre Ashley (1946), Astrid Burchardt (1946), Eileen Clarke (1941), Caz (Chaz) Davies (1958), Tim Moore, Stephen Mumberson (1955), Roberta Dearborn Templeton (1939), Christian Belpaire (1949)
skupina: Čestné předsednictvo 11. Bienále užité grafiky Brno 1984, Organizační výbor 11. Bienále užité grafiky Brno 1984, Redakční rada katalogu XI. Bienále užité grafiky Brno 1984, Grapus, Mezinárodní porota 11. Bienále užité grafiky Brno 1984, Porota výstavy 11. Bienále užité grafiky Brno 1984, Avenue (skupina výtvarníků časopisu AVENUE), Graphikerteam (Nemecko (katalog Bienále 1984)), Wilkins & Peterson Graphic Design (grafické studio), Banks & Miles Designers (grafické studio)
výstavy:
1984/06/13 - 1984/09/23 11. Bienále užité grafiky Brno 1984: Mezinárodní výstava ilustrace a knižní grafiky, Dům pánů z Kunštátu, Brno (Brno-město)

ISID: ISID13550

Další informace o dokumentu

Komentáře

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.