Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » Katalog kolektivní » IX. bienále užité grafiky Brno 1980


        

IX. bienále užité grafiky Brno 1980

Mezinárodní výstava ilustrace a knižní grafiky

skladem

 

Skladem: 1 ks
typ dokumentu: katalog kolektivní
rok vydání: 1980
jazyk: vícejazyčné
nakladatelství: Moravská galerie v Brně
typografie: Vaněk, Rostislav
autor textu: Hlušička, Jiří
fotografie: Staněk, Oldřich
překladatel: Čech, Vítězslav
skupina: Čestné předsednictvo 9. Bienále užité grafiky Brno 1980
osobnosti: Šimotová, Adriena
tiskárna: Tisk
cena:
150 Kč (6 €) ( Nejsme plátci DPH )

do košíku:
  ks  

Kompletní specifikace

název: IX. bienále užité grafiky Brno 1980
podnázev: Mezinárodní výstava ilustrace a knižní grafiky
rok vydání: 1980
typ dokumentu: katalog kolektivní
překladatel: Vítězslav Čech, Dagmar Halasová (1938), Emilie Křižanovská, Emilie Křižanovská, Lubomír Bartoš
autor textu: Jiří Hlušička (1929)
typograf: Rostislav Vaněk (1945), Viktor Šafář (1881)
fotografie: Oldřich Staněk (1914), Alena Urbánková, Irena Žáčková
ID zpracování v abartu: 13411

nakladatel: Moravská galerie v Brně
tiskárna: Tisk
počet stran: 352, obálka, přebal
počet reprodukcí: 444 čb, 26 b
rozměry: 210 x 162
náklad: 1.700
jazyk: anglický, český, francouzský, německý, ruský,

osobnosti: Adriena Šimotová (1926), Stanislav Kolíbal (1925), Marie Filippovová (1938), Milan Grygar (1926), Ota Janeček (1919), Jiří Šalamoun (1935), Vladimír Komárek (1928), Karel Svolinský (1896), Jaroslav Šerých (1928), Karel Hruška (1930), Václav Bláha (1922), Libor Fára (1925), Květa Pacovská (1928), Olga Čechová (1925), Daisy Mrázková (1923), Albín Brunovský (1935), Jaroslav Šváb (1906), Pavel Roučka (1942), Karel Vaca (1919), Jaroslav Sůra (1929), Eva Bednářová (1937), Kateřina Černá (1937), Jiří Rathouský (1924), Rastislav Michal (1936), Joska Skalník (1948), Karel Teissig (1925), Eva Hašková (1946), František Turek (1916), Zdeněk Ziegler (1932), Alex Beran (1923), Jindřich Kovařík (1928), Zdenka Kabátová Táborská (1933), Radek Pilař (1931), Oldřich Jelínek (1930), Oldřich Hlavsa (1909), Pavel Sivko (1948), Vladimír Gažovič (1939), Miloslav Troup (1917), Lumír Šindelář (1925), Vlasta Baránková (1943), Jan Solpera (1939), Josef Kremláček (1937), Blanka Votavová Buková (1933), Dušan Kállay (1948), Josef Novák (1902), Milan Hegar (1921), František Bělohlávek (1924), Eva Natus-Šalamounová (1934), Jiří Šindler (1922), Zdeněk Chotěnovský (1929), Dagmar Berková (1922), Stanislav Duda (1921), Rostislav Vaněk (1945), Aleš Krejča (1941), Pavel Büchler (1952), Miroslav Cipár (1935), Jozef Baláž (1923), Clara Istlerová (1944), Přemysl Rolčík (1922), Milivoj Husák (1950), Jiří Svoboda (1924), Viera Gergeľová (1930), Václav Johanus (1947), Bohuslav Blažej (1932), Pavel Hrach (1947), Jan Jiskra (1949), Miloslav Fulín (1928), Václav Kučera (1944), Pavel Brom (1938), Kamila Štanclová (1945), Markéta Prachatická (1953), Jaroslav Rotbauer (1929), Róbert Brož (1939), Jiří Fixl (1950), Bruno Munari (1907), Bogdan Kršić (1932), Jaroslav Škarohlíd (1925), Denisa Wagnerová (1945), Ján Meisner (1939), Květoslav Hísek (1931), Jiřina Kaplická (1901), Gabriel Štrba (1932), Roman Cieślewicz (1930), Vladimír Nagaj (1949), Vladislav Rostoka (1948), Luboš Grunt (1947), Anton Stankowski (1906), Ľubomír Krátky (1939), Vojtěch Štolfa (1921), František Severa (1924), Stano Dusík (1946), Jan Młodoźeniec (1929), Ladislav Vorba (1930), Ondrej Zimka (1937), Otto Ľupták (1935), Dušan Šulc (1912), Zoltán Salamon (1938), Jarmila Totušková (1937), Jean Effel (1908), Milada Sukdoláková (1956), Daniela Toušová (1949), Dagmar Kučerová Lanatová (1952), János Kass (1927), Vladimír Machaj (1929), Gert Wunderlich (1933), Dagmar Bromová (1939), Karel Cmíral (1920), Ivan Soukup (1942), Zbyněk Weinfurter (1930), Sun Li Bejčková-Ki (1931), Kazumasa Nagai (1929), Alena Nievaldová (1949), Marie Jančová (1927), Ľubomír Longauer (1948), Jiří Jirka (1953), Shigeo Fukuda (1932), Alan Fletcher (1931), Vasil Miovski (1938), Karol Rosmány (1937), Tadanori Yokoo (1936), Egbert Herfurth (1944), Helena Ryšavá (1952), Borislav Stoev (1927), Stoimen Stoilov (1944), Helmut Schmid (1942), Félix Beltrán (1938), Axel Bertram (1936), Sonja Wunderlich (1935), Holger Matthies (1940), Vladimír Wimmer (1939), Božidar Ikonomov (1943), Henry Steiner (1934), Paul Piech (1920), Maja Dusíková (1946), Emma Heinzelmann (1930), Kenneth Cato (1946), Jean Larcher (1947), Tino Erben (1933), Reinhart Braun (1926), Pavol Král' (1953), František Hořejš (1947), Franco Grignani (1908), Hermann Zapf (1918), Hans Ticha (1940), Horst Schuster (1930), Tapani Aartomaa (1934), Osmo Omenamäki (1940), Yeu-Ting Kwong (1922), István Orosz (1951), Karl-Georg Hirsch (1938), Andrzej Pagowski (1953), Kurt Heinemann (1939), Mengü Ertel (1931), Milton Glaser (1929), Charles Goslin (1932), Věra Faberová (1946), Damian Petrescu (1937), Erkki Ruuhinen (1943), Giancarlo Iliprandi (1925), Olaf Leu (1936), Lanny Sommese (1943), Antonio Frasconi (1919), Gerd Leufert (1914), Beatrice Tanaka (1932), Bruno Pfäffli (1935), Alex Jordan (1947), Kurt Löb (1926), Rolf Harder (1929), Klaus Ensikat (1937), Fritz Hofrichter (1936), Dieter Zembsch (1943), Jürgen Spohn (1934), Roberto Dosil (1948), Dan Jonsson (1933), Walter Tafelmaier (1935), François Fabrizi (1948), Toňa Goranova (1949), Wim Crouwel (1928), Massimo Dradi (1935), Paul Ibou (1939), Aleksandra Konior (1927), João Machado (1942), Wolf Magin (1927), Boris Diodorov (1934), Ahmad Jaffan (1937), Rolf-Felix Müller (1932), Vive Tolli (1928), Walter Schiller (1920), Wolfgang Würfel (1932), Vladislav Paskalev (1933), Claude Verne (1932), Eva Kovačevičová (1955), Jane Muus (1919), Adrian Young (1944), Thierry Sarfis (1949), Daphne Duijvelshoff (1942), Tai-Keung Kan (1942), Akisato Ueda (1944), Ivan Antolčić (1928), Hector Villaverde (1939), Val Munteanu (1927), Dirk Streitenfeld (1944), Henrietta Burmagina (1939), Ruth Hürlimann (1939), Gabriel Ellison (1930), Kjell Anderson (1935), Mario Gallardo (1937), Ludmila Chytilková (1941), Stan Done (1937), Peter Kneebone (1923), Octav Grigorescu (1933), Wim Verboven (1944), Farshid Mesghali (1944), Bronislav Fajon (1932), Heather Cooper (1945), Éva Kémny (1929), Klaus Wittkugel (1910), Vasile Socoliuc (1937), Aaron Marcus (1943), Keith Cunningham (1929), Frederick Henrion (1914), Leyla Uçansu (1948), Kurt Weidemann (1922), Karel Divina (1936), Oto Bachorík (1933), Bohdan Butenko (1931), Stephen Cole (1949), Bernado Jesiot (1922), Todor Vardžiev (1943), Martine Loyau (1947), Ebrahim Haghighi (1949), Takenobu Igarashi (1944), Yusaku Kamekura (1915), Shozo Murase (1935), Yutaka Sugita (1930), Benoit de Pierpont (1937), Blanco Martinez (1947), Judit Dános (1952), Tibor Helényi (1946), György Kemény (1926), László Sós (1922), Harry Alden (1929), Renate Herfurth (1943), Albert Kapr (1918), Tadeusz Lewandowski (1941), Marcel Chirnoaga (1930), Erhard Göttlicher (1946), Viktor Permjakov (1947), Valerij Vasiljev (1944), Daniel Gil (1930), Carlos Miguel Palleiro (1945), Bill Bundzak (1922), Owen Wood (1929), Avo Keerend (1920), Vlastimil Choc (1925), Joachim Kölbel (1918), Alberto Longoni (1921), Maj Miturič (1925), Werner Schinko (1929), Evgeni Klinčarov (1926), László Hegedüs (1950), Maksymilian Snoch (1943), Mariusz Kozakiewicz (1955), Nevenka Stojsavljević (1953), Horst de Blaere (1947), Herman Lampaert (1931), Ivan Bogdanov (1929), Stefan Gruev (1944), Pierre Bernard (1942), Adrian Frutiger (1928), Gérard Paris (1943), Michael Kane (1936), Bosiljka Kićevac (1932), Živojin Kovačević (1928), Slobodan Mašić (1939), Janez Suhadolc (1942), Ilona Kiss (1955), Thomas Schleusing (1937), Beate Brömse (1946), Horst Heiderhoff (1934), J.H. Löffler (1942), Lilo Fromm (1928), Andrej Gončarov (1903), Allan W. Miller (1937), John McConnell (1939), David Hillman (1943), Mervyn Kurlansky (1936), Herbert Friedel (1943), Charles de Paeüw (1923), Kenzo Nakagawa (1947), Antonio Canet (1942), Walter Jungkind (1923), Kiril Gogov (1944), Todor Popov (1931), Jean Alessandrini (1942), Arjen F. De Groot (1941), Karina Meister (1945), Giovanni Brunazzi (1938), Jafar Islah (1946), Hajnal Bogdán (1938), István Kiss (1951), Uwe Häntsch (1949), Dieter Heidenreich (1944), Vasile Olac (1936), Pavlos Valassakis (1925), Vjačeslav Begidžanov (1944), Andrej Kostin (1947), Vladimir Noskov (1926), Anatolij Smirnov (1939), Béat Brüsch (1946), Gary Viskupic (1944), David King (1943), Georgij Jakutovič (1930), Irmgard Zoll (1938), Victor Navarrete (1946), Jiří Matušinský (1944), Hanna Brandt (1923), Gregie de Maeyer (1951), Alfredo Aquino (1953), Milka Pejkova (1919), Aarno Liitsalo (1945), Jukka Veistola (1946), Anthon Beeke (1940), Chris Brand (1921), Jean Grignani, Myoshi Akasaka (1937), Hideo Toyomasu (1931), Nadja Furlan (1932), Saveta Mašić (1941), Robert Burns (1942), Alberto Blanco (1955), Rafael Enriquez (1947), Dario Mora (1946), Umberto Peña (1937), Rosa Salgado de (1942), Margit Balla (1947), Éva Gaál (1940), Jutta Hellgrewe (1934), Günter Jacobi (1935), Ingrid Ousland (1932), Andrzej Dudek (1953), Jerzy Markiewicz (1928), Buba Tomala (1943), Jurek Wajdowicz (1951), Silviu Baiaş (1931), Winfried Holtz (1937), Aleksandr Dančenko (1926), Sofija Kincurašvili (1948), Michail Majofis (1939), Vladimir Pimenov (1941), Ada Skljutauskajte (Skliutauskaité) (1931), Thamaz Varvaridze (1945), Pilarín Bayés de Luna (1941), Fritz Furrer (1933), Paul Nussbaumer (1934), Susan Marcus (1946), Thomas Starr (1948), Alan Livingston (1947), Halyna Mazepa (1910), Ivan Šimek (1945), Vasil Jončev (1916), Olga Jončeva (1919), Giami Parlacino (1947), Hideo Ichikawa (1939), Masaqui Yamada (1943), Yoji Yamamoto (1943), Jelena Grujičić (1952), Sarah Gersovitz (1920), Raul Martinez (1927), Eladio Rivadulla Martinez (1923), György Oláh (1946), Adrian Ionescu (1928), Wolfgang Freitag (1936), Michael Prechtl (1926), Nikolaj Gnatčenko (1947), Gennadij Troškov (1947), Cha-umngarm Chaiyanandha (1947), Janez Sole (1937), Susan Aragon, Ilja Bogdesko (1923), Ivan Kiossev (1933), Frey G. Cabading (1940), François Miehe (1942), Jean-Michel Sternicha (1949), André Thijssen, Shu-sun Cheung (1947), Elsa Ursua (1938), Dariush Radpur (1945), Bernard Mortell (1945), Ivano Abbaticchio (1935), P. Tovaglia, Kazuo Kanai (1948), Yuji Tokuda (1951), Dragana Atanasović, Rastko Ćirić, Ljubomir Ivanković, Mihal Kiralj, Bojana Komadina, Miloš Majstorović (1952), Rajka Milović, Ivica Stević, Milan Rakić (1936), Tihomir Straus (1930), Lawrence Finn (1945), Christopher Ozubko (1952), Paul Walker (1942), Pedro Alcantara (1942), Camilo Umana (1949), Hugo Díaz, Julio Escoto, Alvaro Gómez, Johnny Izabá, Rafael Martí, Roberto Casanueva (1924), Angel Dolz, Miriam Gonzales, Rita Gutierez, Abreu Lazaro (1940), René Martinez, Francisco Masvidal, Gyula Benczur (1938), Béla Gönczi (1934), György Lipták, Gabine Wenzel (1952), Paul Zimmermann, Zbigniew Czarnecki (1948), Maria Mackiewicz (1927), Josef Taucher (1948), Ethel Baiaş (1936), Sergiu Dinculescu (1947), Mircea Dumitrescu (1941), Dénes Molnár (1947), Leng-chor Ang (1953), Victor Chew (1946), Thian Tan (1950), Friederike Moser (1945), Eugen Müller (1947), Klaus Paul (1953), Marija Čurakova (1924), Sergej Jakutovič (1952), Jurij Kalmykov (1941), Alexandr Koškin (1952), Hans Dubacher (1947), David Barnett (1947), Marsh Feigin (1946), Michael Graves (1939), Herb Lubalin (1918), Robin Harris (1949), Pat Hickson (1944), Martin Salmon (1948), Alvaro Sotillo (1946), L. Agosto, I. Negri, Equipo de, Norman Isaac (1947), Stefan Kančev (1915), José Alvarez, Ivan Ostafijčuk (1940), Bladimir Gonzáles Linares (1948), Josef Müller-Brockmann (1914)
skupina: Čestné předsednictvo 9. Bienále užité grafiky Brno 1980, Organizační výbor 9. Bienále užité grafiky Brno 1980, Redakční rada katalogu IX. Bienále užité grafiky Brno 1980, Direccion de Promocion y Extension del Libro, Grapus, Mezinárodní porota 9. Bienále užité grafiky Brno 1980, Fakulta Užitného Umění Bělehrad, Porota výstavy 9. Bienále užité grafiky Brno 1980, Nebiolo-Societá S.P.A., Veb Domowina-Verlag, Editorial Universitaria Centroamaricana, Ospaal, Pentagram Design, International Typeface Corporation, So - Ky, Parsons School of Design
výstavy:
1980/06/18 - 1980/09/21 9. bienále užité grafiky Brno 1980: Mezinárodní výstava ilustrace a knižní grafiky, Dům pánů z Kunštátu, Brno (Brno-město)

ISID: ISID13411

Další informace o dokumentu

Komentáře

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.