Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » Katalog kolektivní » 6. bienále užité grafiky Brno 1974


        

6. bienále užité grafiky Brno 1974

Mezinárodní výstava propagační grafiky a plakátu

skladem

 

Skladem: 1 ks
typ dokumentu: katalog kolektivní
rok vydání: 1974
nakladatelství: Moravská galerie v Brně
typografie: Hadlač, Jiří
autor textu: Hlušička, Jiří
překladatel: Křižanovská, Emilie
edice: Směr, edice katalogů Moravské galerie
skupina: Pace editions inc.
osobnosti: Zrzavý, Jan
tiskárna: Tisk, knižní výroba, n.p. Brno, závod 5
cena:
150 Kč (6 €) ( Nejsme plátci DPH )

do košíku:
  ks  

Kompletní specifikace

název: 6. bienále užité grafiky Brno 1974
podnázev: Mezinárodní výstava propagační grafiky a plakátu
rok vydání: 1974
typ dokumentu: katalog kolektivní
překladatel: Emilie Křižanovská, Emilie Křižanovská, Petr Uvarov, Eva Forstingerová, Augusta Nováková
autor textu: Jiří Hlušička (1929)
typograf: Jiří Hadlač (1927)
ID zpracování v abartu: 27779

nakladatel: Moravská galerie v Brně
tiskárna: Tisk, knižní výroba, n.p. Brno, závod 5
počet stran: 326, (4), obálka, přebal, (9 listů vložených reklam), (10, vloženo)
počet reprodukcí: 430 čb
rozměry: 214 x 165
náklad: 1.700
edice: Směr, edice katalogů Moravské galerie
díl / svazek: 75.
jazyk: anglický, český, francouzský, německý, ruský,

osobnosti: Jan Zrzavý (1890), Milan Grygar (1926), Libor Fára (1925), Václav Cigler (1929), Jaroslav Šváb (1906), Karel Vaca (1919), Jaroslav Sůra (1929), Jiří Rathouský (1924), Karel Teissig (1925), Andy Warhol (1928), Jiří Hadlač (1927), Ladislav Sutnar (1897), Joan Miró (1893), Salvador Dalí (1904), Zdeněk Ziegler (1932), Josef Flejšar (1922), Josef Vyleťal (1940), Victor Vasarely (1908), Olga Vyleťalová Poláčková (1944), Jan Rajlich (1920), Vlasta Baránková (1943), Jan Solpera (1939), Taras Kuščynskyj (1932), František Bělohlávek (1924), Svatoslav Böhm (1934), Rostislav Vaněk (1945), Václav Houf (1949), Bořivoj Hořínek (1948), Miroslav Cipár (1935), Jiří Havlíček (1946), Miroslav Wagner (1942), Emil Zavadil (1936), Radomír Postl (1939), Wolfgang Schlosser (1913), Alexander Calder (1898), Evžen Weidlich (1916), Miloslav Halas (1946), Věra Nováková (1921), Oldřich Pošmurný (1942), Róbert Brož (1939), Václav Zeman (1934), Zdeněk Filip (1930), Ján Meisner (1939), Miroslav Pechánek (1945), Boris Mysliveček (1948), František Vlach (1941), František Steker (1949), Eduardo Chillida (1924), Roman Cieślewicz (1930), Antonín Jero (1907), Anton Stankowski (1906), Dušan Ždímal (1945), Jan Młodoźeniec (1929), Oldřich Kopecký (1923), Ladislav Vorba (1930), Vítězslav Švalbach (1942), Milan Kodejš (1933), Georges Mathieu (1921), Hans Erni (1909), Ján Zavarský (1948), Saul Steinberg (1914), Miloslav Žáček (1946), Petr Jero (1946), János Kass (1927), Henri Chopin (1922), Gert Wunderlich (1933), Kazumasa Nagai (1929), Jan Lenica (1928), František Apetauer (1943), Shigeo Fukuda (1932), Jiří Zhibo (1932), Tadanori Yokoo (1936), Roger Bezombes (1913), Jan Pelc (1949), Ladislav Včelař (1930), Valerio Adami (1935), Sergio Núňez (1931), Paul Rebeyrolle (1926), Félix Beltrán (1938), Axel Bertram (1936), Sonja Wunderlich (1935), Holger Matthies (1940), Hans Hillmann (1925), Paul Wunderlich (1927), Petr Míšek (1946), Božidar Ikonomov (1943), Henry Steiner (1934), Paul Piech (1920), Emma Heinzelmann (1930), Kenneth Cato (1946), Tino Erben (1933), Reinhart Braun (1926), Osmo Omenamäki (1940), Yeu-Ting Kwong (1922), Kurt Heinemann (1939), Mengü Ertel (1931), Waldemar Świerzy (1931), Saul Bass (1920), Paul Davis (1938), Jarmil Klecker (1926), Tomáš Písecký (1943), Erkki Ruuhinen (1943), Giancarlo Iliprandi (1925), Olaf Leu (1936), Pieter Brattinga (1931), Bruno Pfäffli (1935), Rolf Harder (1929), Louis le Brocquy (1916), Wiktor Górka (1922), Dan Jonsson (1933), Philip E. Risbeck (1939), Vlastimil Herold (1924), Josef Veselý (1921), Walter Tafelmaier (1935), Jozef Pernecký (1944), Andrzej Lachowicz (1939), Henryk Tomaszewski (1914), Paul Ibou (1939), Ludmil Čechlarov (1938), Aleksandra Konior (1927), Wolf Magin (1927), Ahmad Jaffan (1937), Ben Bos (1930), Mortezá Momajjez (1935), Rolf-Felix Müller (1932), Keith Murgatroyd (1927), Lorenzo Homar (1913), Akisato Ueda (1944), Gabriel Ellison (1930), Roy Cole (1932), Yoshio Hayakawa (1917), Georgij Kovenčuk (1933), Luděk Rohlík (1944), Farshid Mesghali (1944), Bronislav Fajon (1932), Éva Kémny (1929), Klaus Wittkugel (1910), Vasile Socoliuc (1937), Aaron Marcus (1943), Keith Cunningham (1929), Frederick Henrion (1914), Kurt Weidemann (1922), Oto Bachorík (1933), Peter Cibula (1947), Jože Brumen (1930), Keiichi Tanaami (1937), Nicolas Troxler (1947), Ian Bradbery (1918), Benoit de Pierpont (1937), Ralitza Stanoeva (1940), Tibor Helényi (1946), László Sós (1922), Erhard Göttlicher (1946), Carlos Miguel Palleiro (1945), Marcel Jacno (1904), Rinaldo Cutini (1937), Ferenc Töreky (1922), Tadeusz Jodłowski (1925), Shizuko Yoshikawa Müller (1934), Keith Godard (1938), Karl-Jürgen Härtel (1924), Ivan Bogdanov (1929), Adrian Frutiger (1928), Slobodan Mašić (1939), Janez Suhadolc (1942), Thomas Schleusing (1937), Allan W. Miller (1937), Gert Dumbar (1940), Charles de Paeüw (1923), Józef Mroszczak (1910), Maciej Urbaniec (1925), Enric Huguet (1928), Dario Zuffo (1941), Richard Fuller (1895), Ken Kendrick (1950), John Sorbie (1928), George Tscherny (1924), František Bobáň (1927), Petr Otradovec (1950), François André (1915), Giovanni Brunazzi (1938), Jorge Sposari (1952), Carlos Rimassa (1931), Nikola Nikolov (1943), Jordan Petrov (1933), Dimiter Tasev (1937), Mimmo Castellano (1932), A. G. Fronzoni (1923), Leonardo Mattioli (1928), Ivan Dvoršak (1934), Peter Skalar (1941), Matjaž Vipotnik (1944), Ernst Roch (1928), Gábor Gyárfás (1946), Erhard Grüttner (1938), Klaus Lemke (1936), Gerhard Voigt (1926), Horst Wendt (1933), Gerd Kehrer (1939), Jan Sawka (1946), Michael Katzourakis (1933), Julio Arruga (1942), Walter Grieder (1924), John Massey (1931), Ken White (1935), Michael Tucker (1940), Jutta Damm Fiedler (1937), János Erdélyi (1913), Richard Lindner (1901), Winfried Holtz (1937), Kyösti Varis (1933), Alan Livingston (1947), Silvio Coppola (1920), Antonio Grass (1937), Nándor Szilvásy (1927), Albrecht von Bodecker (1932), Albrecht Ade (1932), Dan Alexandru Ionescu (1940), Nicholas Krushenick (1929), Lucas Samaras (1936), Anatolij Jakušin (1944), Michail Bělomlinskij (1934), Sadegh Barirani (1923), Aleš Vrtal (1947), Tomaž Kržišnik (1943), Raúl Shakespear (1947), Ronald Shakespear (1941), Frank Eidlitz (1927), Paraškev Feredžanov (1943), Todor Momčilov (1933), Peter Petrov (1937), Asen Starejšinski (1935), Claus Rostrup (1936), Raymond Pagés (1923), Pierre Praquin (1928), Félix Rozen (1938), Dick Bruna (1927), Benoy Sarkar (1938), Andrea Miola (1928), Nicola Russo (1942), Hirokatsu Hijikata (1941), Masahiko Isono (1946), Matjaž Bertoncelj (1942), Burton Kramer (1932), Raymond Lee (1935), William Rueter (1940), Dicken Castro (1922), András Alapfy (1954), Peter Darvas (1955), Jürgen Förster (1940), Rudolf Grüttner (1933), Heinz Handschick (1931), Hans-Jürgen Kessler (1939), Heinz Kippnick (1928), Kurt-Siegfried Kraft (1920), Dieter Noack (1935), Klaus Kuhn (1947), Johannes Ludwig (1936), Fritz Oerter (1928), Zbigniew Kaja (1924), Karol Śliwka (1932), Alfons Eder (1927), Lucreţia Feodorov, Victor Feodorov, Josif Molnar (1907), Radu Steflea (1934), Pedro Arino (1946), Nicolas Gless (1950), Sven Bjőrnson (1927), Bengt Elde (1939), Ruedi Külling (1935), Abdullah Taşçi (1945), Bill Bonnell (1948), Stephen Frykholm (1942), William Majo (1917), Jonathan de Morgan (1943), Hans Förtsch (1924), Marat Beljajev (1932), Jefim Cvik (1935), Jevgenij Dobrovinskij (1944), Juozas Galkus (1932), Jevgenij Semenov (1945), Aleksandr Šumilin (1938), Laimonis Šéngergs (1947), Herbert Prüget (1914), Janusz Jutrzenka-Trzebiatowski (1936), Michail Fedorov (1941), Michel Olyff (1927), Ary Fagundes (1910), Jan Říha (1919), Bernard Villemot (1911), Ralph Prins (1926), Ernest Trova, Hiroshi Ohchi (1908), John Weiss (1933), Gabriel Ezcurra, Susana Gallo, Guillermo Gonzáles, José Juni, Carlos Marcillo, Nélida Rúdez, Adolf Schmukler, Maria Solanas, Omar Trigo, Les Mason (1924), Jean Paulus (1945), Yvon Vandycke (1942), Luc Vanmalderen (1930), Račo Burov (1940), Rumen Canov (1941), Djanko Djankov (1935), Sašo Kamenov (1937), Pekka Raman (1944), Sa Delpire, Robert Hertereau (1927), Albert Hollenstein, André Chante, Gilbert Mas, Jacques Nathan (1910), Daniel Sinay, Hans Hertzheim (1927), Theo van Leuwen (1948), Cesare Arbizzani (1941), Enrico Borghi (1939), Jole Grandi (1941), Tony Munzlinger (1934), Michele Spera (1937), Peter Vetter (1946), Sumio Hasegawa (1939), Keisuke Nagatomo (1939), Masayuki Nakajo (1946), Tomoeda Ötaro (1916), Květoslava Pourová (1963), Marija Gregorčič (1953), Fuad Hadžihalilovič (1935), Judita Skalar (1941), Cveta Stepančić, David Chestnutt (1941), André Vezina (1949), Carlos Rojas (1933), Benjamin Villegas (1948), Robert Békési (1941), Charles Davis (1940), György Kamény (1936), András Máté (1921), Manuel Escutia (1940), Fritz Bonss (1939), Lothar Grünewald (1935), Jürgen Henker (1940), Günter Hiller (1930), Günter Junge (1928), Dietrich Kaufmann (1931), Gerhard Löwe (1940), Wilfried Lumpe (1935), Peter Mantwill (1940), Utz Müller (1936), Dieter Nemitz (1936), Werbung Neue, Jürgen Schulze (1936), Karl Thewalt (1928), Klaus Vonderwerth (1936), Helmut Wengler (1935), Hans Wiesenhütter (1935), Lothar Ziratzki (1933), Odd Ousland (1931), Knut Yran (1920), Elisabeth Alfter (1928), Gert Alfter (1923), Walter Breker (1904), Hans Buschfeld (1939), Heinz Lippert (1938), Friedemann Hett (1942), Wolfgang Heuwinkel (1938), Klaus D. Christof (1949), Hans Osterwalder (1936), Christiane Reibestein (1948), Franz Ringwald (1949), Harald Ronkholz (1941), Tadeusz Ciałowicz (1927), Jerzy Czerniawski (1947), Hubert Hilscher (1924), Antoni Rzyski (1933), Janusz Stobiecki (1946), Hans Fabigan (1901), Alexandru Andrei (1942), Radu Boruzescu (1944), Mihai Mänescu (1943), Juan Llopis (1944), Juan Romeu (1943), Manuel Segarra Jarque (1948), Tomás Vellvé (1927), Jane Bark (1931), Göran Bergkvist (1937), Erling Ericsson (1938), Gunnar Erkner (1929), Roland Klang (1930), Roland Aeschlimann (1939), Marcel Berlinger (1928), Felix Gyssler (1928), Riza Edremit (1937), Leyla Ugansu (1948), Horacio Anón (1940), Romare Bearden (1925), Lansford Bouthillier (1937), Alex Gellen (1941), Malcolm Grear, Kurt Haiman, Noel Martin (1922), James McMullan (1937), Don Punchatz (1936), Meyer Seltzer (1932), Richard Solomon, Howard Solotroff (1934), Soul Streiberg (1914), Alex Steinweiss (1917), Don Weller (1937), Ward Stevenson, Hans Unger (1915), Sigrid von Baumgarten (1929), Wolfgang Bialek (1951), Ronald Matthes (1951), Andrej Achalcev (1945), Anatolij Alperovič (1930), German Čižeskij (1931), Rasa Dočkute (1938), Venedikt Fonarev (1924), Jurij Koljušev (1933), Nata Konyševa (1938), Andrej Krjukov (1923), Uno Martin, Matvej Mazrucho (1911), Vladimir Menšikov (1933), Aarne Mesikjapp (1939), Fjodor Něljubin (1931), Boris Rogačevskij (1921), Vladimir Ryklin (1934), Lajmomnis Senberg (1947), Igor Ter-Arakeljaa (1941), Stefan Kančev (1915), Carlos Morcillo, Kančo Kanev (1939), Anton Metčukev (1920), Seppo Näränen (1937), Hans Hartzheim (1927), Niami Shygri (1941), David Bishop (1925), William McCaffery (1935), Lan McLaren (1940), Boris Kuzněcov (1928)
skupina: Pace editions inc., Pentagram, Kolektiv Metro, Graphicteam Köln, Design
výstavy:
1974 6. bienále užité grafiky Brno 1974, Moravská galerie v Brně, Brno (Brno-město)

poznámka: Přehled cen a uznání z roku 1970 a 1972
Zvláštní přílohu katalogu tvoří Óda na typografii od Pabla Nerudy v překladu Adolfa Kroupy, kterou graficky doprovodil Jiří Hadlač.

ISID: ISID27779

Další informace o dokumentu

Komentáře

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.