Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » Katalog kolektivní » 2. bienále užité grafiky Brno 1966 / 2e Biennale d´Art Appligué Brno 1966


        

2. bienále užité grafiky Brno 1966 / 2e Biennale d´Art Appligué Brno 1966

Mezinárodní výstava knižní grafiky a ilustrace / Exposition Internationale d´Art Graphique du Livre ei d´Illustration

skladem

 

Skladem: 1 ks
typ dokumentu: katalog kolektivní
rok vydání: 1966
nakladatelství: Svaz československých výtvarných umělců
typografie: Šafář, Viktor
autor textu: Hlušička, Jiří
překladatel: Langrová, Marie
edice: Směr, edice katalogů Moravské galerie
skupina: Organizační výbor 2. Bienále grafiky Brno 1966
osobnosti: Lhoták, Kamil
tiskárna: Grafia, n.p.
cena:
150 Kč (6 €) ( Nejsme plátci DPH )

do košíku:
  ks  

Kompletní specifikace

název: 2. bienále užité grafiky Brno 1966 / 2e Biennale d´Art Appligué Brno 1966
podnázev: Mezinárodní výstava knižní grafiky a ilustrace / Exposition Internationale d´Art Graphique du Livre ei d´Illustration
rok vydání: 1966
typ dokumentu: katalog kolektivní
překladatel: Marie Langrová, Marie Langrová, Marie Langrová, A. Kelíšková, H. Batušková
autor textu: Jiří Hlušička (1929), Josef Grohman
typograf: Viktor Šafář (1881)
ID zpracování v abartu: 13142

nakladatel: Svaz československých výtvarných umělců
tiskárna: Grafia, n.p.
počet stran: 128, (73), obálka, přebal + 12 příloh
počet reprodukcí: 14 b, 179 čb
rozměry: 217 x 167
náklad: 1 500
edice: Směr, edice katalogů Moravské galerie
díl / svazek: 21.
jazyk: anglický, český, francouzský, německý, ruský,

osobnosti: Kamil Lhoták (1912), Jan Zrzavý (1890), Adolf Born (1930), Josef Liesler (1912), Stanislav Kolíbal (1925), Jan Kotík (1916), Josef Šíma (1891), Jan Bauch (1898), Zdeněk Sklenář (1910), Jiří Balcar (1929), Ota Janeček (1919), Cyril Bouda (1901), Adolf Hoffmeister (1902), Karel Svolinský (1896), Oldřich Kulhánek (1940), Václav Bláha (1922), Arnošt Paderlík (1919), Pavel Nešleha (1937), Libor Fára (1925), Antonín Pelc (1895), Jiří Trnka (1912), Květa Pacovská (1928), Olga Čechová (1925), Ludmila Jiřincová (1912), Olga Karlíková (1923), Dana Puchnarová Štormová (1938), Vladimír Tesař (1924), Daisy Mrázková (1923), Albín Brunovský (1935), Václav Sivko (1923), Jaroslav Šváb (1906), Karel Vaca (1919), Miloš Ševčík (1939), Eva Bednářová (1937), Vincent Hložník (1919), Miroslav Houra (1933), Jaroslav Hořánek (1925), Karel Müller (1899), Antonín Strnadel (1910), Jiří Rathouský (1924), Karel Teissig (1925), Jiří Hadlač (1927), Jaroslav Fišer (1919), Adolf Zábranský (1909), Max Ernst (1891), Alojz Klimo (1922), Vladimír Fuka (1926), Jindřich Kovařík (1928), Jiří Mikula (1926), Oldřich Hlavsa (1909), Hermína Melicharová (1923), Helena Zmatlíková (1923), Jaroslav Benda (1882), Teodor Rotrekl (1923), Josef Týfa (1913), Miloslav Troup (1917), Blanka Votavová Buková (1933), Ivan Strnad (1926), Michael Romberg (1918), Jiří Tichý (1924), Josef Novák (1902), Mirko Hanák (1921), Alois Mikulka (1933), František Bělohlávek (1924), Svatoslav Böhm (1934), Jiří Šindler (1922), Marián Čunderlík (1926), Zdeněk Chotěnovský (1929), Dagmar Berková (1922), Jarmila Čihánková (1925), Jan Kudláček (1928), Jaroslav Krejčí (1929), Milada Mikulová (1926), Dušan Janoušek (1928), Miroslav Cipár (1935), Jozef Baláž (1923), Bořivoj Borovský (1933), Bohumil Štěpán (1913), Přemysl Rolčík (1922), Jiří Svoboda (1924), Pavel Kotas (1938), Miroslav Váša (1920), Vratislav Hlavatý (1934), Miloslav Fulín (1928), Roberto Matta (1911), Irena Kuran (1925), Václav Kučera (1944), Pavel Brom (1938), Václav Junek (1913), Libuše Stratilová (1933), Ludvík Feller (1929), Robert Dúbravec (1924), Václav Beránek (1932), Anna Grmelová Porubská (1926), Michal Machat (1963), Vladimír Hájek (1926), Václav Sokol (1938), Oldřich Pošmurný (1942), Róbert Brož (1939), Jaroslav Zelenka (1921), Václav Zeman (1934), Ervín Urban (1931), Naděžda Bláhová (1926), Bogdan Kršić (1932), Jarmila Pavlíčková (1929), Jaroslav Škarohlíd (1925), Emil Sedlák (1938), Břetislav Jüngling (1921), Jaroslav Krouz (1923), Alois Chvála (1885), Christian Honig (1913), Jan Vyčítal (1942), Gabriel Štrba (1932), František Kalivoda (1913), Sylvie Vodáková (1926), Ľubomír Kellenberger (1921), Milan Mejstřík (1932), Emil Bačík (1929), Jan Młodoźeniec (1929), Jiří Bursík (1927), Miroslav (Miro) Gregor (1931), János Kass (1927), Gert Wunderlich (1933), Vladimír Janský (1910), Kazumasa Nagai (1929), Jan Dostál (1921), Shigeo Fukuda (1932), Otakar Hudeček (1924), Geta Brătescu (1926), Tadanori Yokoo (1936), Jiří Ledr (1921), Károly Reich (1922), Borislav Stoev (1927), Endre Bálint (1914), Emma Heinzelmann (1930), Dmitrij Bisti (1925), Jiří Kreuzinger (1926), Růžena Urbanová (1935), Hermann Zapf (1918), Eva Svobodová (1937), Raoul Ubac (1910), Anatolij Kaplan (1902), Fedor (Fjodor) Konstantinov (1910), Damian Petrescu (1937), Irena Tarasová (1931), Hana Štěpánová (1934), Antonio Frasconi (1919), Miroslav Houska (1936), Gerd Leufert (1914), Beatrice Tanaka (1932), Josef Prchal (1921), Paul Flora (1922), Hans Fronius (1903), Ferenc Martyn (1899), Walter Tafelmaier (1935), Ádám Würtz (1927), Vive Tolli (1928), Jules Perahim (1914), Lorenzo Homar (1913), Günter Horlbeck (1927), Lajos Kondor (1926), Walter Schiller (1920), Wolfgang Würfel (1932), Stan Done (1937), Yoshio Hayakawa (1917), Georgij Kovenčuk (1933), Witold Skulicz (1926), Tove Jansson (1914), Alexander Bandzeladze (1927), Jože Brumen (1930), Rolf Müller (1899), Lidija Osterc (1929), Irena Stankiewicz (1938), Keiichi Tanaami (1937), Hans Walch (1927), Ignacy Witz (1919), Jerzy Zbijewski (1928), Lydia Iljina (1915), Bruno Caruso (1927), Líviusz Gyulai (1937), Karl-Jürgen Härtel (1924), Joachim Kölbel (1918), Alberto Longoni (1921), Taťjana Mavrina (Lebedeva) (1902), Maj Miturič (1925), Werner Schinko (1929), Herald Eelma (1934), Ruben Vardziguljanc (1919), Benjamin Basov (1913), Eberhard Binder (1924), Jevgenij Čarušin (1901), Zofia Darowska (1932), Ančka Gošnik (1927), Irmgard Horlbeck (1925), Ruth Knorr (1927), Boris Markevič (1925), Imre Reiner (1900), Frank Ruddigkeit (1939), Josef Šimek (1941), János Erdélyi (1913), Hiromu Hara, Heinz Hellmis (1935), Georgij Jakutovič (1930), Ivan Kožucharov (1934), Miodrag Nedeljković (1927), Nuria Quevedo (1938), László Réber (1920), Karol Syta (1931), Gad Ullman (1935), Akira Uno (1934), Irmgard Zoll (1938), Nadja Furlan (1932), Ive Šubić (1922), Michail Bělomlinskij (1934), Krystyna Bieniek (1930), Elfriede Binder (1927), Janusz Bruchnalski (1925), Andrzej Darowski (1932), Boris Dogan (1923), Elly Gross (1921), Leonid Chižinskij (1896), Ann-Maj Karma (1914), Ursula Mattheuer-Neustädt (1926), Armin Münch (1930), Lothar Reher (1932), Božena Rogowska, Hans Schmoller (1916), Ion State (1937), Alan Stone (1909), Piroska Szántó (1913), Eugen Taru (1913), Hellmuth Tschörtner (1911), Erika Urai (1930), Janina Wlodarska, Bob Van den Born (1927), Dumitru Cionca, Vera Csillag (1909), Krystyna Dworak (1938), Ewa Frysztak (1930), Robert Geisser, György Haiman (1914), Barbara Konarzewska, Vladimír Konaševič (1888), Marija Koren (1928), Brigitte Kröning (1929), Ligia Macovel (1916), Hiroshi Manabe (1933), Haus Mau (1915), Jan Mulder (1932), Elžbieta Murawscy, Günter Pasteur (1930), Charlotte Pauly (1886), Helga Regenstein (1939), Heinz Ruhrmann, Anna Staszewska (1926), Gyözö Varga (1929), Ronald Westrén (1927), Robert Wyss (1925), Crescencia Zelenák (1922), Luben Zidarov (1923), Arnold Bank (1908), Bele Bachem (1916), Willi Bahner (1906), Reidar Berle (1917), Wilfried Blecher (1930), Hermann Bongard (1921), Przemyslaw Bytoński (1936), Tamotsu Ejina (1933), Rimtautas Gibavičius (1935), Signe Hammarsten-Jansson (1882), Joan Hassal (1906), Audum Hetland (1920), Niek Hiemstra (1932), Jost Hochuli (1933), Domenico Chiadrero (1913), Renate Jessel (1923), Cecil Keeling (1912), Jerzy Kepkiewicz, Gregor Kintzel (1936), Takashi Kono (1906), Gregor Košak (1932), Lajos Lengyel (1904), Željko Marjanović (1929), Stefan Mesker (1933), Johann Michel (1919), Gisela Müller (1938), Marian Murawscy, Tadato Nadamoto (1927), Valentina Petrova (1921), Leonid Petrov (1919), Roža Piščanec (1923), Friedrich Poppl (1923), Anneli Qveflander (1929), Gerd Rothschild (1919), Zeev Lippmann (1920), Klára Rudas (1918), Werner Ruhner (1922), Lotti Sartorius (1933), Manfred Sayer (1936), Nicolae Serban (1939), Herbert Schiefer (1927), Epi Schlüsselberger (1928), Kurt Schwarz (1916), Jan Sikora, Aleksander Stefanowski (1920), Tibor Szántó (1912), Endre Szász (1926), Valerij Šulga (1906), Georges Varlamos (1922), Alexandr Vasin (1915), Melita Vovk (1928), Makoto Wada (1936), Wilfried Zeller (1910), Armin Zoll (1934), Algirdas Steponavičius (1927)
skupina: Organizační výbor 2. Bienále grafiky Brno 1966, Čestné předsednictvo 2. Bienale užité grafika Brno 1966, Porota výstavy 2. Bienále grafiky Brno 1966, Mezinárodní porota 2. Bienále grafiky Brno 1966
výstavy:
1966/06/24 - 1966/09/20 2. bienále užité grafiky Brno 1966, Mezinárodní výstava knižní grafiky a ilustrace, Dům pánů z Kunštátu, Brno (Brno-město)

poznámka: přebal, seznam použitých zkratek, obsah

ISID: ISID13142

Další informace o dokumentu

Komentáře

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.